Implanty

Co roku ok. 80 tysięcy Polek i Polaków jako metodę odbudowy brakującego uzębienia wybiera leczenie implantologiczne. 
Dlaczego? 
Bo tylko ta metoda leczenia daje pacjentom możliwość odzyskania wszystkich funkcji własnych zębów, czyli idealnego uśmiechu, możliwości spożywania każdego posiłku oraz trwałości na całe życie.
Większość pacjentów jest bardzo zaskoczona, kiedy dowiadują się, że to jednocześnie najbezpieczniejsza i często najtańsza forma wypełniania ubytków w uzębieniu. Czym zatem jest implant stomatologiczny i jakie są jego główne zalety? Implant stomatologiczny to precyzyjnie dobrana tytanowa śruba, którą doświadczony implantolog w trakcie zabiegu wszczepia w kość żuchwy lub szczęki pacjenta. Wszczepiony implant zastępuje korzeń brakującego zęba i stanowi solidny fundament do jego odbudowy. 
Co to w praktyce oznacza? 
Pacjent z odbudowanym na implantach zębem lub zębami może wszystko jeść, bez obawy gryźć nawet orzechy. Odzyskuje w ten sposób pełny komfort i radość życia.

Jaką ważną część zdrowego zęba zastępuje implant?

Implant stomatologiczny to precyzyjnie dobrana tytanowa śruba, którą doświadczony implantolog w trakcie zabiegu wszczepia w kość żuchwy lub szczęki pacjenta. Wszczepiony implant zastępuje korzeń brakującego zęba i stanowi solidny fundament do jego odbudowy. Co to w praktyce oznacza? Pacjent z odbudowanym na implantach zębem lub zębami może wszystko jeść, bez obawy gryźć nawet orzechy. Odzyskuje w ten sposób pełny komfort i radość życia.

Jak przebiega zabieg implantacji?

Pacjenci, którzy przed implantacją spodziewali się poważnego chirurgicznego zabiegu, są zaskoczeni, że cały proces wszczepiania implantu, prowadzony przez doświadczonego implantologa często trwa krócej i jest mniej stresujący, niż standardowe "plombowanie" zęba. Lekarz implantolog przeprowadza zabieg w znieczuleniu miejscowym. Na życzenie pacjenta zabieg można też wykonać pod narkozą, choć po rozmowie z lekarzem decyduje się na to bardzo niewielu pacjentów.

Bezbolesne wszczepianie implantów

Zabieg wszczepienia implantów standardowo przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, czyli takim jak przy większości zabiegów stomatologicznych. Można z całą pewnością stwierdzić, że jest całkowicie bezbolesny. Wszczepienie implantu wiąże się ze znacznie mniejszym dyskomfortem jak chociażby rutynowy zabieg usunięcia zęba. Jeśli pacjent ma takie życzenie zabieg można wykonać także pod narkozą. Nie należy zatem obawiać się bólu podczas wszczepiania implantu.

Jakie doświadczenie ma lekarz przeprowadzający zabieg?

W naszej klinice leczenie implantologiczne prowadzi dr Bartłomiej Kasprzak, implantolog z 10 -letnim doświadczeniem, który dotychczas przeprowadził ok. 1000 zakończonych sukcesem zabiegów implantacji. Dr Kasprzak to absolwent prestiżowych studiów podyplomowych w dziedzinie implantologii na Uniwersytecie Medycznym w Nowym Yorku, podczas których rozwinął praktyczne umiejętności w posługiwaniu się zaawansowanymi procedurami medycznymi stosowanymi w implantologii.
Mają Państwo ubytek w uzębieniu? Zapraszamy na pełną konsultację implantologiczną do doktora Kasprzaka.

Koszty wszczepienia implantu

W obecnych czasach posiadanie implantów nie jest już luksusem, na który mogą sobie pozwolić nieliczni. Na początku należy wiedzieć, że na całkowitą cenę leczenia implantologicznego składa się koszt wszczepienia implantu oraz koszt odbudowy protetycznej czyli między innymi korony. Każda końcowa cena uwarunkowana jest wieloma czynnikami, takimi jak np. rodzaj materiałów, skomplikowanie zabiegu, czy konieczność wykonania dodatkowych badań. Aby poznać koszt rozwiązania dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb, należy porozmawiać z lekarzem.